شماره حساب شرکت

تماس با ما

تهران،کارگرجنوبی،خ آذربایجان،بعد از پیروز،پ286، ط3،واحد5

66900417

66900364

66562580

66562570

سيستم مديريت هوشمند ساختمان

سيستم مديريت هوشمند ساختمان :

      هدف اصلی استفاده از سیستم  BMSدر یک ساختمان ، ذخیر ه سازی انرژی و مصرف صحیح آن و نیز استفاده بهینه از امکانات می باشد ، نتيجه اين هدف علاوه بر ذخيره سازي انرژي موجب بازگشت سرمايه اوليه كه صرف اجراي BMS  شده است مي گردد. بر اساس تحقیقات بعمل آمده با توجه به ساختار BMS بطور میانگین در بحث ذخیره سازی انرژی حدود 25 الی 30 درصد كاهش مصرف وجود داشته است و بازگشت سرمایه در بازه زمانی 5/2 الی 3 سال امکان پذیر  خواهد بود.

       اين سيستم وظيقه كنترل مجتمع و يكپارچه كليه مولفه هاي ساختمان را به عهده خواهد داشت اين سيستم با پيش بيني زير ساخت‌هاي مختلف مي‌تواند سيستمهاي روشنائي، ديزل، ژنراتور، آسانسورها، پله‌برقي‌ها،‌ هوا رسان‌ها، اگزوست فن‌ها، اعلام حريق، صوتي، درب‌هاي ورود و خروج، پاركينگ‌ها را كنترل و زير نظر داشته ضمناً وظيفه بهينه سازي و صرفه جوئي اقتصادي در بهربرداري از ساختمان را بعهده خواهد داشت اين سيستم عموماً تجهيزات و تأسيسات عمومي و نيز دربهاي هوشمند واحدهاي تجاري و اداري را كنترل و ثبت خواهد نمود.

      در ذيل به اختصار به معرفی سيستم هاي تشكيل دهنده BMS خواهيم نمود.

وظایف سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

 • ·        کنترل سیستم های روشنایی
 • ·        کنترل تاسیسات مکانیکی و الکتریکی
 • ·        کنترل تهویه مطبوع
 • ·        سیستم اعلام حریق و کنترل دود
 • ·        کنترل تردد و حفاظت مدیریت
 • ·        آسانسورها در زمان های خاص

 اهداف سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

- بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی
-  ایجاد محیطی مطلوب برای افراد حاضر در ساختمان

- استفاده بهینه از تجهیزات و افزایش عمر مفید آنها
-  ارائه سیستم کنترلی با قابلیت برنامه ریزی زمانی عملکرد
-  کاهش چشمگیر هزینه هاي مربوط به نگهداری
-  امکان مانیتورینگ و کنترل تمامی نقاط تحت کنترل از طریق یک PC و یا اینترنت

) با توجه به یکپارچه سازی ساختمان ، تمام تجهیزات بصورت هماهنگ کارکردهØ و امکان تداخل و بروز مشکلات ناشی از عدم هماهنگی از بین می رود (
- امكان اخذ گزارش هاي آماري از تمامي تجهيزات و عملكرد آنها به منظور بهينه سازي مصرف و عملكرد

اجزا تشكيل دهنده سيستم مديريت ساختمان       Building Management System

 

 1. سيستم كنترل تأسيسات الكتريكي ELECTRICAL EQUIPMENT

      شامل تجهیزات کنترلی ، سنسورها بهمراه ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری بمنظور کنترل کلیه فیدرهای ورودی و خروجی  و مانتیورینگ وضعیت آنها و عملکرد مناسب بسته به شرایط مترقبه و غیر مترقبه نظیر قطع برق ، وقوع حریق و ... جهت مصرف بهینه انرژی الکتریکی با امکان تهیه و تدارک گراف ها و نمودارهای مربوط به میزان مصرف که بصورت تجمیع شده با سایر سیستم ها عمل خواهند نمود.

 

 

 1. سيستم كنترل تأسيسات مكانيكي  HVAC

      شامل تجهیزات کنترلی ، سنسورها بهمراه ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری جهت کنترل بویلرها ، پمپها ، منابع آب گرم بهداشتی ، چیلرها ، کمپرسورها ، سختی گیرها ، منابع کندانس ، دی اریتورها ، فن کویلها ، هوارسانها و سایر تجهیزات جهت مصرف بهینه انرژی با امکان تهیه و تدارک گراف ها و نمودارهای مربوط به میزان مصرف که بصورت تجمیع شده با سایر سیستم ها عمل خواهند نمود

 

 1. سيستم كنترل تردد ACESS CONTROL

         شامل کارت خوانها ، تابلوهای کنترلی و گیتهای عبور و مرور جهت کنترل تردد پرسنل و خودرو و نیز عملکرد مناسب هنگام وقوع حریق و نیز برگزاری همایشات و ... که بصورت تجمیع شده با سایر سیستم ها عمل خواهند نمود . با بهره گيري از اين سيستم كليه درب‌هاي ورودي و خروجي توسط درب‌هاي هوشمند كنترل مي‌گردند يعني اينكه باز يا بسته بودن اين دربها توسط سيستم BMS كنترل و ثبت مي‌گردد. جهت واحدهاي اداري و تجاري نيز با تعبيه درب‌هاي هوشمند مي‌توان ساعت ورود و خروج و افراد مجاز به ورود و خروج را انتخاب و كنترل نمود.

 1. سيستم تلويزيون مدار بسته CCTV

         شامل دوربینهای مداربسته ، ضبط کننده های دیجیتالی ، واحدهای واسطه جهت مدیریت تصاویر در ساختمان (PMS)  که بصورت تجمیع شده با سایر سیستم ها عمل خواهند نمود

 1. سيستم اعلام و اطفاء حريق    & ANTI FIRE FIRE ALARM

شامل تجهيزات اعلام حريق به صورت هوشمند با قابليت آدرس دهی و اتصال آن به سيستم مديريت هوشمند ساختمان، امکان عملکرد صحيح را جهت اطفای و عدم توسعه حريق فراهم می سازد همچنين با در نظر گرفتن تجهيزات کنترلی قابل برنامه ريزي جهت سيستم های اطفای حريق اتوماتيک، عملکرد صحيح و و بهينه آنها را تضمين خواهد نمود لازم به ذکر است که با تعبيه دتکتورهای گاز طبيعي و شيرهای کنترلی برقی از نشت گاز طبيعي در ساختمان جلوگيري به عمل می آيد. اين سيستم قادر است محل دقيق حريق را مشخص كند و با توجه به طبقات و موقعيت معماري داراي ZONE بنديهاي مختلف مي‌باشد و از دتكتورهاي تركيبي دودي و حرارتي، شستي اعلام حريق و آژير اعلام حريق و يك مركز هوشمند تشكيل شده است كه اين مركز نيز در اتاق كنترل قرار خواهد گرفت. مركز هوشمند اعلام حريق دستورات لازم در زمان حريق مانند كنترل آسانسورها، سيستم صوتي، دربهاي ورود و خروج را ارسال خواهد نمود.

 1. سيستم كنترل و مانيتورينگ مركزي UPS ها 
 2. سیستم کنترل ، مانیتورینگ و مدیریت مصارف و انرژی LOAD MANAGEMENT & LOAD SHEDDING

شامل مانيتورينگ مصرف انرژی به همراه تعيين نام مصرف کننده ها و ميزان مصرف هر بخش و کنترل مديريت انرژی مصرفی می باشد که به منظور بهينه سازی و کاهش ميزان مصرف انرژی انجام می گيرد.

 1. سيستم روشنايي خروج و راهنما   Exit & Emergency Lighting  (اختیاری)

جهت تأمین روشنایی مورد نیاز جهت خروج اضطراری افراد از ساختمان که با توجه به مجهز بودن اکثر ساختمانها به دیزل ژنراتورهای برق اضطراری نصب آن بصورت اختیاری می باشد مع الوصف مطابق با قوانین و استانداردهای بین المللی در رابطه با حریق نظیر NFPA الزامی می باشد.

 1. سيستم اعلام و اطفاء نشت گاز     GAS ALARM

جهت آشکار سازی نشت گاز و عملکرد لازم در قبال آن

توپولوژی شبکه :

      ساختار توپولوژی شبکه اصلی سيستم مديريت هوشمند منطبق بر Ethernet TCP/IP که شامل سرورها ، ايستگاههای کاری بوده واز طريق اينترنت و يا شبکه های محلي کامپيوتری موجود (WAN/LAN) با يکديگر ارتباط برقرار می سازد که به لحاظ سخت افزاری نیاز به استفاده از ازسيستمهای مدرن با ساختار باز (Open)  می باشد که تسهيلات بشرح ذيل را برای کاربر فراهم می سازد.

 

 

 • تدارک و نصب سريع با حداقل هزينه ممکن
 • امکان توسعه و تغيير ساختار سيستم توسط کاربر در آينده در حداقل زمان ممکن
 • عدم وابستگی به يک سازنده خاص و امکان استفاده از تجهيزات ساير سازندگان
 • کاهش هزينه های بهره برداری و نگهداری
 • دارای دياگرام معماری، پلات فرم، پروتکل باز با قابليت و سهولت بالا جهت تهيه برنامه و امکان تغيير آن در هر زمان بدون ايجاد هرگونه وقفه در عملکرد ساختمان
 • امکان ارتباط مستقيم و انتقال اطلاعات با ساير تجهيزات از طريق شبکه، پورت های واسطه و تجهيزات مخابراتی
 • دارای امکانات مناسب جهت تجميع سازی سيستم هوشمند با يکديگر و ساير بخشهای ساختمان (Integration)
 • ارتباط سريع تجهيزات با يکديگر، بدون نياز به تهيه برنامه خاص و داشتن توپولوژي شبکه ، اسامی، آدرسها و عملکرد آنها
 • تسهيلات ارتباطي مناسب، جهت ارتباط سيستمهایکنترلی با عملکرد مشترک
 • عدم استفاده از تجهيزات واسطه جهت دريافت و ارسال اطلاعات و يا تغيير الگوريتم و پروتکل کاربردی
 • قابليت پروتکل ارتباطي از نوع لايه ای و Peer to Peer مبنی بر ارسال اطلاعات در قالب يک پاکت، مطابق با پروتکل های اينترنت و اترنت
 • قابليت ارتباط اجرا با يکديگر از طريق ترنسيورهای محلی، مخابراتی، برقی، راديويي و نوری

با استفاده از امکانات وب نیز قادر خواهید بود در هر زمان و مکان کلیه مولفه های ساختمان که در معرفی اجزا سیستم نیز بدان اشاره شد ، تحت کنترل و مانیتورینگ خود داشته باشید که این خود تأثیر بسزایی در کاهش هزینه ها به همراه خواهد داشت.

با اجراي طرح سيستم مديريت ساختمان BMS ميتوان به اکثر اهداف صدرالاشاره دست يافت و علاوه بر آن  افزایش ضریب ایمنی و آسایش و نیز طول عمر مفید تجهیزات و راندمان کاری را نیز در پی خواهد داشت.

 


نمایندگی رسمی توزیع محصولات هایکو در ایران

کلیه محصولات این کمپانی دارای یکسال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش می باشد IRAN Office : Unit 5 ,Tirth Floor , No 286 , After Pirooz cross , Azarbayejan St , Karegare jonoobi , Ave , Tehran , Iran

 Phone: +98(021) 66900417- 66900364 - 66562570 - 66562580